Jak zorganizować imprezę firmową?

dobra zabawa podczas wyjazdu integracyjnego

Takie zlecenie może spotkać każdego, i to jeszcze znienacka. Właśnie otrzymaliśmy od szefa polecenie zorganizowania imprezy dla pracowników firmy. Nieistotne, czy mamy w tym doświadczenie, można temu zadaniu podołać.

Od czego zacząć organizację imprezy?

Kwestii organizacyjnych, które przed nami się otworzą, będzie tym razem sporo. Nasze prace najlepiej rozpocząć od ustalenia tego, dla kogo mamy tę imprezę zorganizować. Będzie to niezwykle istotne, gdyż pozwoli nam to od razu na wstępie zdiagnozować charakter takiej imprezy. Wiadomo przecież, że inne imprezy dla firm są dla kadry kierowniczej, a zupełnie inne dla pracowników szeregowych. Tak jedni, jak i drudzy, oczekują innego rodzaju wrażeń i form rozrywki.

Gdzie zorganizować imprezę dla firmy?

Na kwestę lokalizacji bardzo duży wpływ będzie miało to dla kogo tę imprezę organizujemy. Jedni oczekiwać będą miejsca bardzo ustronnego, położonego z dala od ludzi, w pełnej ciszy i spokoju. Inni natomiast szukać będą wrażeń wielkiego miasta, życia nocnego i nieustającej muzyki. Czegokolwiek byśmy jednak nie szukali, na pewno znajdziemy coś odpowiedniego. Oferta wszelakiego rodzaju ośrodków i hoteli jest w tym zakresie bardzo bogata i na pewno uda nam się dopasować charakter miejsca do wyjazdu integracyjnego.

Jak dowieźć ludzi na imprezę firmową?

To już jest kwestia naszej inwencji i pomysłowości. Można po prostu zorganizować imprezę dla firmy i zaproponować uczestnikom samodzielne dotarcie do wyznaczonego miejsca. Można też pokusić się o zorganizowanie wspólnego wyjazdu wynajętym środkiem transportu. Miejmy wówczas jednak świadomość, że taka impreza rozpoczyna się już (mimo, że nieformalnie) z chwilą wyruszenia. Podobnie zakończenie imprezy, nastąpi z chwilą powrotu. Jeśli na tym nam zależy i takie rozwiązanie podniesie walory integracyjne członków wyprawy, nie bójmy się z niego skorzystać.

Comments are closed.